Coach osobisty

 

Każdy człowiek posiada ogromny potencjał, dzięki któremu może odnosić sukcesy w różnych sferach życia, zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Wystarczy tylko go w sobie dostrzec i umieć nim świadomie operować. Jednak we współczesnym społeczeństwie wielu ludzi ma z tym problem – nie potrafią uświadomić sobie drzemiącego w nich potencjału ani odnaleźć drogi do jego efektywnego i skutecznego wykorzystania w praktyce.

Coaching to pojęcie bardzo szerokie. Dlatego odpowiedź na pytanie, dla kogo jest przeznaczona ta forma samorozwoju, zawsze będzie brzmiała tak samo: dla wszystkich. Należy  więc sformułować je zupełnie inaczej. Mianowicie „jaką formę coachingu powinienem wybrać?”. Istnieją różne rodzaje i sposoby prowadzenia sesji coachingowych, w zależności od potrzeb osoby z nich korzystającej. To, jaka forma okaże się najskuteczniejsza zależy, przede wszystkim, od tego, jaki jest cel klienta.

Osobom borykającym się z problemami w życiu prywatnym, uwikłanym w konflikt z samym sobą lub otoczeniem, przechodzącym kryzysy w związkach i innych relacjach międzyludzkich, poleca się tzw. Life coaching (lub Personal coaching) – skupiony głównie na osobistych aspektach jego działalności.

Dla tych, których celem jest osiągnięcie sukcesów w sferze zawodowej, odpowiedni będzie (coraz popularniejszy) szeroko pojęty Business coaching

Proherbs Happyco